چرا اتوپرس صدا می دهد؟

چرا اتوپرس صدا می دهد؟

صدای بوق پرس اتو یکی از خطاهای این دستگاه است که باعث می شود پرس اتو کم گرم شود یا اصلا گرم نشود و در نتیجه هیتر تولید نشود.


برسی علت بوق زدن اتوپرس

  برخی از مدل های پرس خودکار فاقد برد الکترونیکی دارای المنت، ترموستات، پمپ و تعداد محدودی سنسور هستند. در مدل دیگر که دارای تابلوی لیست الکترونیکی است، شرایط خاصی در نحوه عملکرد و نحوه نگهداری آن وجود دارد. بوق زدن دستگاه اتوپرس یکی از خطاهای این مدل از دستگاه است که باعث بروز مشکلاتی مانند گرم نشدن پرس خودکار می شود.

  در سرویس اتوپرس و عیب یابی با تعویض قطعات اصلی برد این خطا برطرف می شود.

  راه حل ساده برای جلوگیری از بوق زدن خودکار پرس، استفاده هر هفته از پرس خودکار است و این کار باعث می شود که هم برد الکترونیکی دستگاه و هم قسمت بخار دچار مشکل نشود.

  در صورت بروز این مشکل سریعا به مراکز مجاز تعمیر اتوپرس مراجعه کنید زیرا ممکن است به سایر قسمت های دستگاه مانند قطعه بخار آسیب برساند.

 

نحوه عیب یابی و تعمیر اتو بخار پرسی

  اگر با دنبال کردن این مطالب توانستید راه حل مناسبی برای مشکل اتو بخار خود پیدا کنید، مشکل شما حل خواهد شد. اگر از برندهای معتبر خرید می کنید این کار را به نمایندگی ها بسپارید تا تعمیرات تخصصی آن ها انجام شود.

 

چه مشکلاتی را می توانید در اتو بخار خود مشاهده کنید؟

  در بخارپز، رایج ترین مشکلی که ممکن است پیش بیاید، بخار نکردن اتو در زمان سریع و نجوشاندن آب برای بخارپز است. این موضوع می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در مطالب زیر به بررسی علت بروز این مشکل می پردازیم:

 

1- آب داخل شیلنگ به بخار تبدیل شده است

  این بخش فقط برای اتوهای مولد بخار کاربرد دارد:
هنگامی که برای اولین بار از بخار استفاده می کنید یا اگر مدت زیادی است از آن استفاده نکرده اید، ممکن است بخار در آب شلنگ متراکم شود.
برای حل این مشکل، اتو بخار خود را از لباس دور نگه دارید و ماشه بخار را فشار دهید تا به جای آب، بخار از کفی خارج شود.

 

2- در  اوتو از آب معطر استفاده شده است
  اگر متوجه نشت آب کثیف از کف شدید، ممکن است در اتو بخار شما از آب معطر یا عطر استفاده شده باشد (توصیه می کنیم از هیچ یک از این نوع آب ها در اتوها استفاده نکنید، زیرا باعث آسیب می شوند).
  توصیه می کنیم ابتدا تست رسوب زدایی اتو را بررسی کنید تا متوجه شوید که آیا این مشکل قابل حل است یا خیر: می توانید با جستجو در نام تجاری مربوطه اتو، تمام اطلاعات رسوب زدایی اتو بخار پرس خود را بیابید. در صورت شناسایی مشکل و تلاش برای رفع آن و رفع نشدن آن می توانید به تکنسین یا نمایندگی مربوطه مراجعه نمایید.

 

3 - بخار روی تخته متراکم می شود

  بخار گاهی اوقات روی کفی متراکم می شود، مخصوصاً هنگام استفاده از اتوهایی که مقدار زیادی بخار تولید می کنند. ممکن است به نظر برسد که اتو بخار شما از صفحه گریل نشت می کند.
  یک پوشش آهنی فرسوده نیز ممکن است باعث این نوع تراکم شود.
  برای جلوگیری از این، می توانید کارهای زیر را انجام دهید:
- تنظیم بخار کمتری را انتخاب کنید یا از بخار فقط برای اولین ضربه ها استفاده کنید و سپس با ضربه های خشک کار را تمام کنید.
- همچنین می توانید یک لایه نمد اضافی بین میز اتو و روکش میز اتو قرار دهید تا میزان متراکم شدن روی میز اتو به حداقل برسد.
- اگر مواد اسفنجی فرسوده شد، درپوش صفحه آهنی را تعویض کنید.

 

4- بیش از حد امکان از اتو بخار استفاده کرده اید

  هنگامی که از عملکرد تقویت بخار مکررا در مدت زمان کوتاهی استفاده می کنید، ممکن است آب روی صفحه کف جمع شود و نشت کند.
لطفاً اتو را در حالت افقی ادامه دهید و قبل از استفاده از عملکرد تقویت بخار، مدتی صبر کنید.

 

5 - دمای صفحه نمایش خیلی پایین تنظیم شده است

  این فقط در مورد اتوهایی با صفحه درجه حرارت اعمال می شود.
  هنگامی که دمای صفحه روی ناحیه بخار تنظیم نشده است (2 نقطه یا بالاتر)، اتو شما آنقدر گرم نیست که بخار شود. هنگامی که بخار را فعال می کنید، این باعث می شود صفحه نمایش نشت کند.
  لطفاً قبل از فعال کردن بخار، مطمئن شوید که دما بر روی منطقه بخار روی صفحه (در تصویر به رنگ آبی نشان داده شده است) تنظیم شده است. سپس اجازه دهید اتو برای یک دقیقه در حالت استراحت پاشنه قبل از شروع مجدد اتو گرم شود.

 

6- در سیستم ته نشینی آب باقی مانده است

  پس از فرآیند Calc-Clean که به فرآیند رسوب زدایی نیز معروف است، ممکن است آب باقیمانده از کف بچکد. نگران نباش ؛ این طبیعی است. در این صورت، کف را با یک پارچه خشک کنید.

 

7- اتو بخار به جای بخار دود متصاعد می کند

  اگر اتو بخار شما دود تولید می کند، دلایل زیادی می تواند داشته باشد.
  در دفعات اول استفاده رعایت این موضوع نسبتا طبیعی است.
  برخی از قسمت های اتو بخار شما در حین تولید کمی چرب می شود.
  در نتیجه، اتوی شما ممکن است با روشن کردن چند بار اول مقداری دود تولید کند. البته جای نگرانی نیست و این طبیعی است.
آب روی زمین باقی می ماند
  گاهی ممکن است پس از آخرین استفاده، مقداری آب در کف اتو باقی بماند. این آب با گرم شدن کف آهنی تبخیر می شود. این ممکن است شبیه دود باشد. این نیز طبیعی است و پس از مدت کوتاهی متوقف می شود.

 

 8- جیر جیر کردن اوتو

  اگر اتوی شما هنگام گذاشتن آن روی پاشنه خود صدا ایجاد می کند، دلیل این اتفاق را در اینجا بیابید. سر و صدا طبیعی است. زمانی که اتو را روی پاشنه خود می گذارید صدایی ایجاد کند که طبیعی است. این صدای تماس آب با دیواره های محفظه بخار کف است. نگران نباش. عملکرد اتو شما به هیچ وجه تحت تأثیر قرار نمی گیرد.
 

9- قطع برق اتو در حین کار

  در ابتدا باید اتصالات برق خانگی را بررسی کنید تا از منبعی که خودرو از آن برق دریافت می کند مطمئن شوید. سیم های برق اتو را از نظر سایش و پارگی بررسی کنید.    این امکان وجود دارد که سایر لوازم خانگی به برق وصل شده و جریان برق را ضعیف کرده باشند. بهتر است اتو بخار شما در یک سوکت مستقل نصب شود و بهتر است از استفاده از سه راهی ها جلوگیری و خودداری کنید. اگر تمام این ورودی ها را بررسی کردید و مشکل دوباره ظاهر شد، باید به یک تکنسین متخصص مراجعه کنید.
 

10 - شیلنگ بخار سفت است

اگر متوجه شدید که شیلنگ بخار شما سفت است یا مانور دادن آن دشوار است، لطفاً موارد زیر را بخوانید.
شیلنگ گرم نمی شود
وقتی مدتی است که از بخارشوی خود استفاده نکرده اید، شلنگ سرد می شود و باعث سفت شدن و جابجایی آن می شود.
هنگامی که شروع به استفاده از آن می کنید، شلنگ گرم می شود و مانور دادن به آن آسان تر می شود.
مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم شامل مسائل و دلایلی است که معمولا در برندهای مختلف اتو بخار مشاهده می شود و در پی بروز این موارد ممکن است اتو بخار شما به خوبی کار نکند. در ادامه مقاله به روش های عیب یابی و تعمیراتی می پردازیم که می توانید در خانه برای رفع مشکلات اتو بخار انجام دهید.

1. تمام تنظیمات را بررسی کنید
اگر AutoPress کار نمی کند اولین کاری که باید انجام دهید این است که تمام تنظیمات را بررسی کنید و مطمئن شوید که همه آنها خوب هستند. پارچه های مختلف برای اتو کردن به تنظیمات دمای متفاوتی نیاز دارند. برای همین، به نمودار دمای عمومی زیر مراجعه کنید:


بستر: 230 درجه سانتی گراد (445 درجه فارنهایت)
تری استات: 200 درجه سانتی گراد (390 درجه فارنهایت)
پنبه: 204 درجه سانتیگراد (400 درجه فارنهایت)
ویسکوز / ریون: 190 درجه سانتیگراد (375 درجه فارنهایت)
پشم: 148 درجه سانتیگراد (300 درجه فارنهایت)
پلی استر: 148 درجه سانتی گراد (300 درجه فارنهایت)
ابریشم: 148 درجه سانتیگراد (300 درجه فارنهایت)
استات: 143 درجه سانتی گراد (290 درجه فارنهایت)
اکریلیک: 135 درجه سانتیگراد (275 درجه فارنهایت)
Lycra/Spandex: 135 درجه سانتی گراد (275 درجه فارنهایت)
نایلون: 135 درجه سانتیگراد (275 درجه فارنهایت)

به دفترچه راهنمای کاربر همراه با پرس خودکار مراجعه کنید و مطمئن شوید که تمام اتصالات و تنظیمات را همانطور که در دفترچه راهنمای توصیه شده انجام داده اید.
 
2. سیم و ترموستات را بررسی کنید


  • در اکثر موارد کار نکردن پرس اتو، مشکل مربوط به ترموستات یا سیم برق است.


  • بنابراین کار بعدی این است که ببینید آیا ترموستات روی تنظیمات کافی برای گرم شدن اتو تنظیم شده است یا خیر.


  • همچنین ببینید که آیا درست حرکت می کند و معیوب نیست. اگر ترموستات خراب شد، ممکن است لازم باشد آن را تعویض کنید و سپس اتو را روشن کنید.


  • بررسی کنید که سیم برق آسیب نبیند یا شکسته نباشد. آن را به منبع تغذیه دیگری وصل کنید و دوباره فشار اتو را روشن کنید تا بررسی کنید که آیا مشکل از منبع         تغذیه  است یا خیر.
 
3. صفحه زیر را بررسی کنید


  • گاهی مشکل در صفحه کف نیز می تواند دلیل کار نکردن پرس خودکار باشد. بنابراین باید قسمت پایین و همچنین دریچه هایی که بخار از آن خارج می شود را از نظر   انسداد یا زباله بررسی کنید.


 • سطح صفحه زیرین را بررسی کنید تا ببینید آیا ذرات لباس به هم چسبیده است یا خیر، این می تواند باعث سفت شدن صفحه شود و اجازه ندهد اتو به درستی کار کند.   بسیاری از افراد نیز این حالت را تجربه کرده اند که پارچه به اتو بخار می چسبد. در این مورد، ممکن است مشکل از یک صفحه جداگانه باشد. اولین کاری که باید انجام       دهید این است که تخته کف را تمیز کنید. مخزن را با استفاده از یک پاک کننده تجاری تمیز کنید، مطمئن شوید که فقط از آب مقطر استفاده کنید. اما اگر مشکل       همچنان  ادامه داشت، ممکن است تخته کف معیوب باشد و باید آن را تعویض کنید.


  • در صورت وجود هرگونه مشکل، مطمئن شوید که آنها را به درستی پاک کنید. صفحه زیرین را تمیز کرده و آثار سوختگی را بردارید.
 
4. سوراخ های بخار و ظرف آب را تمیز کنید
  • برای اطمینان از عملکرد خوب پرس اتو، باید سوراخ های بخار و همچنین ظرف آب را به طور مرتب تمیز کنید.
  • برای این کار می توانید ظرف را تا یک ربع با سرکه سفید پر کنید و سپس اتو را روشن کنید تا بخار شود.


 

منبع:https://tamiratesfahan.ir/%d8%b9%d9%84%d8%aa-%d8%b5%d8%af%d8%a7-%d8%af%d8%a7%d8%af%d9%86-%d9%88-%d8%a8%d9%88%d9%82-%d8%b2%d8%af%d9%86-%d8%a7%d8%aa%d9%88-%d9%be%d8%b1%d8%b3-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa/

۰ ۰ ۰ دیدگاه

دیدگاه‌ها

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

مجله تکنولوژی و خلاقیت صبح خلاق اصفهان

صبح خلاق یک مجله خبری در زمینه تکنولوژی و فناوری اطلاعات اصفهان می باشد. صبح‌خلاق یک رویداد بین‌المللی‌ست که هم‌زمان در بیش از ۲۲۰ شهر دنیا برگزار می‌شود. هدف از این رویداد آزاد و رایگان، گردهم‌آوردن آدم‌های خلاق شهر زیر یک سقف است. ما باور داریم که در این صورت اتفاقات خلاقانه‌ی بیشتری در شهر رقم می‌خورد و در نهایت شهر تبدیل به مکان بهتری برای زندگی می‌شود.

آخرین مطلب