سامانه مودیان مالیاتی چیست؟

سامانه مودیان مالیاتی چیست؟

از ابتدای سال 1402 همه مودیان باید صورتحساب خود را از طریق سامانه مودیان آزاد ارسال می کردند. اما ارسال قبوض از طریق این سامانه مشکلاتی را برای کارفرمایان و صاحبان مشاغل ایجاد کرده است.

یکی از مشکلات و چالش هایی که کارآفرینان در ارسال صورتحساب خود به سامانه ثبت مالیاتی کشور دارند این است که برای کمک گرفتن از مدیران مالیاتی باید هزینه فاکتور پرداخت کنند و این هزینه برای کارآفرینان واقعا هنگفت است.

اهمیت نظام مالیات دهندگان آزاد

سازمان امور مالیاتی کشور سیستم جدیدی را برای سهولت و امنیت پرداخت مالیات توسط مودیان و جلوگیری از فرار مالیاتی ایجاد کرده است. افراد می توانند با مراجعه به این سایت و پوشه مربوطه به تبادل اطلاعات بین خریداران و فروشندگان و سازمان امور مالیاتی بپردازند. اگر بخواهیم به اهمیت سیستم مودیان برای سیستم ها اشاره کنیم باید موارد زیر را بیان کنیم:

می توانید برای هر مالیات دهنده یک پوشه یا پنل کاربری اختصاص دهید.
تبادل موثر اطلاعات بین مودیان مالیاتی و نظام مالی کشور.
مرجع نهایی ثبت و صدور صورتحساب الکترونیکی.
امکان اتصال مودیان به این سامانه از طریق هر دستگاه دارای حافظه مالیاتی.


اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی چیست؟

 

ماده 169 قانون مالیات های مستقیم به نحوه برخورد اشخاص حقوقی با سایر اشخاص می پردازد. همچنین در این قانون شرح صورتحساب مالیاتی الکترونیکی آمده است. بر اساس این قانون افراد برای دریافت شماره اقتصادی باید در سامانه مودیان آزاد ثبت نام کنند.

بنابراین با توجه به توضیحاتی که ذکر کردیم باید بدانید که صورتحساب مالیاتی الکترونیکی نوعی از فاکتور فروش است که اشخاص حقوقی یا صاحبان مشاغل باید از فرودین ماه ۱۴۰۲ برای انجام معاملات خود تهیه کنند.

مزایای استفاده از سیستم رایگان مودیان


با توجه به اینکه کشور ما از وضعیت اقتصادی مناسبی برخوردار نیست و از طرفی فرار مالیاتی و درآمدهای پنهان در کشور زیاد است، در صورت اجرای نظام مالیاتی کارآمد در کشور می تواند برای کشورمان چاره اندیشی کند. طراحی و پیاده سازی سیستم پرداخت مالیات یکی از راه های پیاده سازی یک سیستم مالیاتی موثر است. به طور کلی پیاده سازی و اجرای صحیح سامانه مودیان الکترونیکی کشور مزایایی را به همراه خواهد داشت که در زیر به آنها اشاره می شود:

با استفاده از این سرویس دیگر نیازی به استفاده از خدمات شرکت های مالیاتی مورد اعتماد نیست.
ارسال اطلاعات از طریق کد نرم افزار
هزینه های سازمان خود را کاهش دهید
در این سرویس ارسال فاکتور کاملا رایگان و نامحدود می باشد.
امکان پیگیری مستقیم مودیان در صورتحساب های ارسال


خدمات ارسال صورتحساب مالیاتی مودیان به صورت رایگان


شرکت ما راه حل ویژه ای برای ارسال فاکتور به صاحبان مشاغل ارائه کرده است. سازمان ها می توانند با استفاده از سامانه رایگان مودیان، فاکتورهای خود را به صورت 100% رایگان ارسال کنند. یعنی مدیران بدون کمک شرکت های مالیاتی مورد اعتماد فاکتورهای مالیاتی را بلافاصله و کاملا رایگان ارسال می کنند.

ارسال مستقیم صورتحساب های مالیاتی توسط مدیران یا متخصصان درون سازمانی تضمین کننده کنترل کامل مدیران بر ارسال فاکتورها می باشد. و در صورت بروز مشکل الزامات و اقدامات لازم را برای جلوگیری از بروز مشکل انجام می دهند.

نحوه صدور فاکتور فروش برای مودیان


در قسمت قبل در مورد نرم افزار رابط رایگان سیستم Modian صحبت کردیم. اکنون باید نحوه ارسال فاکتورهای فروش برای مالیات دهندگان را نیز یاد بگیرید. طبق بند 15 قانون مالیات های مستقیم، افراد باید صورت های کلیه دفاتر اعم از حساب سود و زیان، هزینه های ماهانه، خلاصه درآمد، درخواست کتبی از امور مالیاتی، هزینه های سالانه و نامه های دریافتی را در تاریخ و مکان معین وصول کنند. . و به سازمان ارائه شود.

کلیه مدارک ارسالی توسط سازمان امور مالیاتی بررسی خواهد شد. نحوه ارائه فاکتور فروش برای مودیان بسیار حساس و مهم است و باید در ارائه آن نهایت دقت و تمرکز را داشته باشید. تا مراحل را به خوبی انجام دهد.

فرآیند ثبت عملیات محاسبه مالیات در سامانه مودیان رایگان است


پس از جلسه علنی شورای اسلامی و تصویب ماده 5 قانون صندوق مکانیزه فروش و استقرار سامانه مودیان، فرآیندهای ثبت معاملات و محاسبه مالیات مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس نتایج این جلسه، روند ثبت گردش مالی و محاسبه مالیات در نظام مالیاتی به شرح زیر تشریح شد:

فاکتورهای الکترونیکی صادر شده توسط فروشنده در سامانه ثبت می شود. اگر مودی قرار بود با مصرف کننده نهایی معامله کند، فرآیند پرداخت مالیات از طریق پایانه فروشگاه انجام می شد.
زمانی که خریدار مصرف کننده نهایی نباشد، فاکتور الکترونیکی به صورت خودکار توسط فروشنده به پوشه کار منتقل می شود.
این سیستم بدهی های مالیاتی را در پایان هر دوره محاسبه می کند.
مراجع مالیاتی فقط در موارد ذکر شده در قانون می توانند شرکت کنند. علاوه بر این، آنها حق دخالت در امور افراد درگیر را ندارند.


چگونه از سامانه مودیان رایگان استفاده کنیم؟


استفاده از این برنامه برای ارسال صورتحساب مالیاتی فقط 5 دقیقه زمان می برد. ابتدا باید به سایت سامانه ارسال فاکتور مالیاتی مراجعه و ثبت نام کنید. سپس در کمتر از یک دقیقه پیامکی با نام کاربری، رمز عبور و لینک ورود به سامانه دریافت خواهید کرد. لینک ارسال شده از طریق پیامک را وارد کنید و با استفاده از نام کاربری و رمز عبوری که از طریق پیامک دریافت کرده اید وارد پنل کاربری خود شوید.

پس از ورود به پنل می توانید اطلاعات اقلام و فاکتورها را ثبت کرده و فاکتورها را به سامانه فروشگاه مدیان ارسال کنید. البته حتی اگر یک بار هم برای تست از این سامانه استفاده کنید، متوجه مزایای ویژه خدمات رایگان سامانه مودیان خواهید شد.


ثبت فاکتور در سامانه به چه معناست؟


بر اساس ماده 169 قانون مالیات های مستقیم، سازمان امور مالیاتی کشور موظف است برای تسهیل در محاسبه مالیات، صورتحساب های عملیاتی خود را توسط اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل در سامانه ثبت کند. برای ثبت فاکتور در سامانه مودیان 100% رایگان افراد می توانند در قسمت درج تراکنش دوره ای اقدام کنند و فاکتور در فایل کار ذخیره می شود.

نکته ای که در این قسمت باید به خاطر داشته باشید این است که هنگام ثبت فاکتور در سامانه مودیان باید دقت کنید و کلیه اطلاعات فاکتور اعم از شماره فاکتور، کد اقتصادی، شماره شناسایی کشور، شماره ثبت، کد رهگیری و آدرس را درج کنید. . و شماره تماس خریدار و فروشنده را وارد نمایید. زیرا پس از ثبت فاکتور در سامانه مودیان امکان تغییر و ویرایش آن وجود ندارد.

نتیجه گیری نهایی


با توجه به لزوم استفاده مودیان و صاحبان مشاغل از سامانه رایگان مودیان جهت ارسال صورتحساب، ثبت نام در سامانه مدیان قابل تعویق نمی باشد. مودیان باید صورتحساب خود را مستقیماً یا با کمک کمیسیون مالیاتی در این سامانه ارسال کنند.

با توجه به نگرانی مدیریت در خصوص ارسال صورتحساب مالیاتی توسط سامانه مودیان مالیاتی کشور به صورت رایگان، گیتی اکانت بستری را برای ارائه راهکار سفارشی برای ارسال صورتحساب مالیاتی به مودیان معرفی کرده است. سرویس مالیات دهندگان برای ارسال فاکتورها و پرداخت ها به سیستم جدید پرداخت مالیات طراحی شده است. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد این سرویس یا نحوه دسترسی به سیستم پرداخت مالیات رایگان، در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما خواهیم بود.

۰ ۰ ۰ دیدگاه

دیدگاه‌ها

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

مجله تکنولوژی و خلاقیت صبح خلاق اصفهان

صبح خلاق یک مجله خبری در زمینه تکنولوژی و فناوری اطلاعات اصفهان می باشد. صبح‌خلاق یک رویداد بین‌المللی‌ست که هم‌زمان در بیش از ۲۲۰ شهر دنیا برگزار می‌شود. هدف از این رویداد آزاد و رایگان، گردهم‌آوردن آدم‌های خلاق شهر زیر یک سقف است. ما باور داریم که در این صورت اتفاقات خلاقانه‌ی بیشتری در شهر رقم می‌خورد و در نهایت شهر تبدیل به مکان بهتری برای زندگی می‌شود.

آخرین مطلب