داستان صبح خلاق

داستان صبح خلاق

رویداد صبح خلاق در سال ۲۰۰۸ توسط بلاگر سوئیسی تینا راس ایزنبرگ پایه‌گذاری شد؛ همه‌چیز ساده بود. صبحانه، همراه با یک سخنرانی کوتاه، یک جمعه در ماه. همه‌ی رویدادها باید رایگان و آزاد برای شرکت کردن همه‌ی مردم باشند.

امروزه صبح خلاق در بیش از ۲۲۰ شهر دنیا در یک جمعه در ماه و به صورت هم‌زمان برگزار می‌شه. شرکت‌کننده‌ها به قهوه‌ی تازه و انواع صبحانه دسترسی دارند. برگزارکنندگان رویدادها، همه‌چیز رو آماده می‌کنند و با همکاری حامیان محلی، به صورت رایگان امکان شبکه‌سازی و ارتباط گرفتن خلاق‌ترین ذهن‌های شهرشون رو میسر می‌کنند. هر ماه یک موضوع جهانی داره و در رویدادهای ماهانه همه‌ی شهرها راجع به یک موضوع مشترک با هم گفت‌وگو می‌کنند و به سخنرانی گوش می‌دهند؛ هدف، الهام‌بخشی و ایجاد ارتباط بین‌ آدم‌های خلاق شهر با هم دیگه‌ست؛ در صبح خلاق این اعتقاد وجود داره که همه خلاق‌اند، پس ورود همه‌ی مردم آزاده.

صبح خلاق اصفهان
 

اصفهان هم اضافه شد.

آذر ماه ۹۶، اصفهان هم به شبکه‌ی صبح خلاق اضافه شد؛ اصفهان سومین شهر ایران بود که بعد از تبریز به عنوان اولین شهر و تهران، به شبکه اضافه می‌شد. صبح خلاق یک رویداد غیرانتفاعی و مردم‌نهاد است و خیلی زود توانست شاهد میزبانی جمعیت زیادی از مردم شهر باشد.

همه به خاطر هدف بود؛ ما به بهتر کردن شهر باور داریم. برای همین هر کار خلاقانه‌ای که فکر می‌کردیم منجر به بهتر شدن شهر می‌شود انجام دادیم. از برپایی بوکتاب در رویدادها برای قرض دادن رایگان کتاب به آدم‌ها، تا ایستگاه همکاری برای معرفی آدم‌های خلاق شهر به شرکت‌های خلاق برای استخدام. ما هنوز هم منتظر ایده‌های جدید هستیم. هر چیزی که بتواند زندگی را برای مردم خوش‌آیندتر کند. همه کار می‌کنیم تا نامی نیک از ما باقی بماند.

 

 

صبح خلاق یک رویداد آزاد و رایگان است؛ در هر ماه، معمولا در آخرین جمعه‌ی ماه، دور هم جمع می‌شویم به صرف یک صبحانه‌ی رایگان و شبکه‌سازی. بعد به یک سخنرانی الهام‌بخش ۲۰ دقیقه‌ای گوش می‌دهیم از بهترین ذهن‌های ایران. بعد ۲۰ دقیقه پرسش و پاسخ با سخنران خواهیم داشت و در آخر چند نفر از شرکت‌کنندگان می‌توانند روی استیج صبح‌خلاق ۳۰ ثانیه درباره‌ی ایده‌ها و دغدغه‌های خود ارائه داشته باشند.

صبح‌خلاق یک رویداد بین‌المللی‌ست که هم‌زمان در بیش از ۲۲۰ شهر دنیا برگزار می‌شود. هدف از این رویداد آزاد و رایگان، گردهم‌آوردن آدم‌های خلاق شهر زیر یک سقف است. ما باور داریم که در این صورت اتفاقات خلاقانه‌ی بیشتری در شهر رقم می‌خورد و در نهایت شهر تبدیل به مکان بهتری برای زندگی می‌شود.

 مجله تکنولوژی و خلاقیت صبح خلاق اصفهان

صبح خلاق یک مجله خبری در زمینه تکنولوژی و فناوری اطلاعات اصفهان می باشد. صبح‌خلاق یک رویداد بین‌المللی‌ست که هم‌زمان در بیش از ۲۲۰ شهر دنیا برگزار می‌شود. هدف از این رویداد آزاد و رایگان، گردهم‌آوردن آدم‌های خلاق شهر زیر یک سقف است. ما باور داریم که در این صورت اتفاقات خلاقانه‌ی بیشتری در شهر رقم می‌خورد و در نهایت شهر تبدیل به مکان بهتری برای زندگی می‌شود.

آخرین مطلب